2014 m.  apdovanoti geriausi sumanios ekologijos komunikacijos projektai

2014 metais VU Ryšių su visuomene programos studentai „Lapių“ apdovanojimams pasirinko sumanios ekologijos temą. Atliekų rūšiavimas, iš ekologiškų medžiagų pagaminti drabužiai, ekologiški maisto produktai ir aplinkai mažiau kenkiantis ekologiškas kuras: tai – ne svajonės, o pasaulį užkariaujantis gyvenimo būdas, suteikiantis tvirtesnį pagrindą inovatyviai ateičiai, todėl sėkminga, idomi ir sumani ekologijos projektų komunikacija ypač akuali.

Konkurso organizatoriai sulaukė 22 projektų paraiškų, kurias įvertinti buvo patikėta ekspertų komisijai. Komisija, kurioje dirbo žurnalistai, ryšių su visuomene ekspertai, ekologijos ir aplinkosaugos specialistai bei verslo analitikai išrinko 7 laimėtojus, nominuotus sumanią ekologiją atspindinčiose kategorijose:

Aplinkai draugiškiausia lapė – Elektronikos platintojų asociacija ir projektas I – oji mokyklų aplinkosaugos olimpiada „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvenu“. Projektas apdovanotas dėl ypatingo dėmesio aplinkai, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį ir ugdyti jaunąją kartą.

Kūrybiškiausia lapė – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ ir projektas „Ilgiausias kiliminis takas“. Apdovanojimas skiriamas už originalų ir netikėtą antrinių žaliavų panaudojimo būdą.

Inovatyviausia lapė – UAB „Fortum Klaipėda“ ir projektas „Termofikacinė jėgainė „Fortum Klaipėda“. Projektas buvo apdovanotas už ypatingą reikšmę ir svarbą aplinkai, inovatyvumą bei ilgalaikes perspektyvas.

Išmaniausia lapė – VšĮ „Ateities visuomenės institutas“ ir projektas „Internota“. Projektas apdovanotas už šviečiamojo pobūdžio ir plačiai pritaikomą žaidimą bei ilgalaikes perspektyvas.

Startuolė lapė – Esquoia ir projektas – „Milijono puslapių užrašinė“. Projektas apdovanotas už originalų, pritaikomą ir aktualų sprendimą bei ypatingą dėmesį aplinkai.

Ekonomiškiausia lapė – „Kauno technologijos universitetas“ ir projektas – „Žaliasis universitetas“. Projektas apdovanojimas skirtas už tvarumą, dėmesį aplinkai, bendruomeniškumą ir ilgalaikes iniciatyvas.

Mylimiausia lapė – UAB TAEM URBANISTAI su projektu „Endurance – teritorijų planavimas, darnaus judrumo valdymas ir plėtra“, kuris ne tik padeda sukurti darnią miesto transporto sistemą, bet ir mažinti neigiamą mobilizacijos poveikį aplinkai.

Sumaniausios LAPĖS vardą pelniusios įmonės ir organizacijos buvo apdovanotos stiklo menininkės Kamilės Stanevičiūtės (Mili.sekundės) specialiai šiems apdovanojimams sukurtomis statulėlėmis. Jas gaminant buvo atsižvelgta į konkurso temą – sumanią ekologiją. Statulėlių gamybai panaudota antrarūšė, perdirbama žaliava – senas langinis stiklas.

Rašykite paieškos frazę ir spauskite Enter